İnstagram Videolardan Para Kazanmanın Yolu Açıldı

İnstagram Videolardan Para Kazanmanın Yolu Açıldı

İnstagram para kazan kapılarını aktif kullanıcılarına sonuna kadar açtı. Sadece fotoğraf paylaşım sitesi konsepti ile başlayan instagram yolculuğu, bugün; ıgtv ,reels ,hikaye ,canlı yayın gibi paylaşımlar  ile devam etmektedir. Çoğunluğu genç yaş grubunun oluşturduğu enerjiden midir bilinmez, günümüzde oldukça hareketli ve sık kullanılan sosyal medya araçlarından biri haline geldi. Peki, böylesi yaygın platformdan para kazanmak nasıl mümkün? Bunu soruya gelin beraber cevap verelim.

Instagramdan Para Kazanmak

İnstagram uygulaması artık sadece dünya ile şahsınızı, evcil hayvanınızı, yediğinizi içtiğinizi, gezdiğinizi gördüğünüzü paylaştığınız uygulama olmakla kalmayıp, bu paylaşımlardan para kazanma imkânını siz kullanıcılarına sunuyor.

Ama bunun için öncelikle uygun bir profile sahip olmanız gerekiyor. Oluşturduğunuz uygun profilin ardından ise izleyeceğiniz doğru adımlar sayesinde, Instagram’da cüzi miktarlarla başlayıp yüksek miktarlara uzanan paralar kazanmanız mümkün. Yalnız bu adımların birden gerçekleşmeyeceğini yavaş yavaş gelişip sonra kartopu misali büyüyeceğini unutmayın. Çünkü ne kadar kolay gözükse de her iş gibi buda emek isteyen bir iş. İnstagram para kazan için şu adımları izleyebilirsiniz;

Uygun Profil Oluşturun

Uygun profil derken kastettiğimiz olay; mevcut bir profil fotoğrafınızın olması, profilinizin herkese açık olması, bir veya birden fazla gönderi paylaşmış olmanız. Gönderisi olmayan bir profilin kullanıcılara güven vermeyeceğini unutmayın. Son olarak ise biyografi kısmında kendinizden ve yaptığınız işten birkaç kelime ile bahsedin.

Kaliteli Paylaşımlar Yapın

Kaliteli paylaşım dediğimiz sadece soyut değil somut anlamda da kaliteli paylaşımlar yapıyor olmanız demektir. Çünkü düşük çözünürlükte fotoğraf ve video paylaşımları profiliniz için kötü izlenim yaratmakla kalmayıp gelen takipçilerin yoldan dönmesine sebebiyet verecektir.

Aktif Kullanıcı Olmaya Özen Gösterin

Instagram para kazan taktiklerinden biri de hesabınızda geçireceğiniz zamanı bol boll paylaşım yaparak desteklemektir.  Yapacağınız bu aktif eylemler profil etkileşim ve takipçi sayılarınızın artmasıyla size olumlu geri dönüt sağlayacaktır. Bu nedenle her gün mutlaka profilinizde hikâye paylaşmayı, günde veya iki günde bir gönderi paylaşmayı ihmal etmeyin.

Video Paylaşımları Yapın

Araştırmalara göre instagram akışında fotoğraflardan daha az video yer almaktadır. Bu sebeple paylaştığınız video diğer gönderilere göre daha fazla etkileşim alıp daha çok kişiye ulaşmakta ve bu etkileşimler sayesinde ise profilinizin takipçi ,beğeni ve reklam veren sayılarının artmasına yol açmaktadır.

Takipçi Sayınızı Artırın

İnstagram para kazan için takipçi sayınız oldukça önem taşır çünkü ilerleyen dönemlerde bazı firmaların sponsorluk yapması için belirli takipçi sayısına erişmiş olmanız gerekmektedir. Birçoğumuz bunu kestirmeden yapmak adına, takipçi satın alma yoluna başvurur. Ama takipçi satın aldığınızda unuttuğunuz bir şey vardır; aldığınız takipçiler beğeni ve yorum yapmadıkları için aksesuar takipçi olarak kalır. Bu da profiliniz için dezavantaj taşıyan bir unsur haline gelir. Bu nedenden ötürü gerçek takipçiler edinin. Diğer kullandığınız sosyal medya uygulamalarında profilinizi paylaşmak gibi gerçek takipçi çekme yollarına başvurabilirsiniz.

Özgün İçerikler Üretin

Özgünlük; sosyal medya uygulamalarında zirveye giden kapıları adeta tek tek açmaktadır. Yapacağınız özgün paylaşımlar Instagram para kazan taktikleri kullanıcılarının sadece dikkatini çekmekle kalmaz, profilinizi ziyaret eden kullanıcıların profilinizde takipçi olarak kalmasına da olanak sağlar.

Takipçileriniz İle Etkileşimde Kalın

Paylaştığınız video ve fotoğraflarınızın altına gelen yorumları olabildiğince es geçmemeye ve yanıtlamaya çalışın. Zira bu durum kaliteli ve güvenilir bir kullanıcı profili imajı çizmekle kalmayıp aynı zamanda mevcut takipçilerinizin de korunmasına katkı sağlayacaktır.

Influencerlar İle Etkileşimde Kalın

Profil popülerliğinizi artırmanın bir yolu da diğer kullanıcılarla etkileşim halinde olmanızdır. Bunun için bazı grup ve topluluklara katılıp birbirinizin profillerini ve paylaşımlarını sayfanızda paylaşarak daha geniş bir kitleye paylaşımlarınızın ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Reklam Satın Alma Uygulamaları Kullanın

Yukarıda belirtilen tüm aşamaların ardından profiliniz artık reklam almaya hazır demektir. Bazı markaların gelip sizi bulması ve ardından bu markaların ürünleri için çekip paylaştığınız videolar haricinde, bazı şirketlerin reklam vermeleri için ifluencer aradığı sitelere de üye olup profilinizi tanıtabilirsiniz. Bu aşamada kullanabileceğiniz uygulamalar şunlardır ; “Tribe, ınfluicity, hyprebrands, revfluence, famebit vb” gibi. Bu ve bunun gibi sitelerde panodaki reklamlardan kendinize uygun olanı seçip reklam için iletişime geçiyorsunuz. Bazılarında ise panoya kendi profilinizi bırakıyor şirketler reklam için sizle iletişime geçiyor.

İnstagram Para Kazan için artık sona geldiniz. Eğer gönderileriniz için reklam almaya başlamışsanız. Şirketler sizinle ürün tanıtım videoları çekmeniz doğrultusunda çalışmak istiyorsa Tebrikler harika adımlarla ilerliyorsunuz demektir. Yalnız videolarınızda kullandığınızın ürünleri denemiş ve biliyor olmanız gerekir. Herhangi bir kullanıcının tavsiyeniz üzerine ürünü satıp alıp zarar görme durumunda sizin de, hesabınızın da zarar göreceğini unutmayın. Videolarda iyi şanslar dileriz.